Bitcoin i S&P 500 Korelacja rośnie, górnicy ponownie gromadzą BTC

Po wczorajszej sprzedaży zarówno na rynku kryptograficznym, jak i giełdowym, główne aktywa kryptograficzne pozostają głównie w kolorze czerwonym, chociaż pojawiły się zielone pędy, a górnicy Bitcoin (BTC) sprzedali mniej Bitcoin Era. Jednak amerykańskie kontrakty futures na akcje są mieszane, ponieważ inwestorzy czekają dziś na sierpniowy raport o miejscach pracy, co sugeruje, że rynek kryptograficzny może ponownie podążać za amerykańskimi akcjami w miarę jak korelacja będzie się umacniać.

 

Według Bloomberga, piątkowy raport o miejscach pracy w USA pokazuje, że w sierpniu płace w dalszym ciągu odbijały się od niskiego poziomu wirusów.

Korekta akcji nastąpiła po dużej hossy na amerykańskim rynku akcji, który pod koniec marca spadł na dno.

 

Wykres korelacji BTC i S&P:

Ponadto, podczas gdy wczoraj widzieliśmy, jak górnicy przenosili na giełdy niezwykle duże ilości bitcoinów, dzisiejsze oznaki sugerują, że sprzedaż zwolniła, a górnicy po raz kolejny gromadzą BTC na 1 dzień. Według danych z Bajtree, w ciągu ostatnich 24 godzin górnicy zwiększyli swoje zapasy o 156 BTC, po tym jak zmniejszyli dzienną sprzedaż monet o około połowę od wczoraj.

 

Korelacja Bitcoin i S&P 500 rośnie, górnicy ponownie gromadzą BTC 103

Źródło: Źródło: terminal.bytetree.com, UTC 10:50
James Bennet, CEO w Bajtree, powiedział wcześniej Cryptonews.com, że górnicy zazwyczaj budują swoje zapasy w czasie słabości rynku i sprzedają się w siłę. W miarę wzrostu cen, górnicy mogą ponownie zacząć rozładowywać swoje zapasy. „Górnicy chcą uzyskać najlepszą cenę za swoje bitcoins, ale nadal muszą pokryć koszty operacyjne. Zazwyczaj nie są one long-bitcoinami, ale są przyjazne dla rynku“, twierdzi Bennet.

W czasie pikseli (10:53 UTC), BTC handluje po 10.534 USD, odbiegając od poziomu 10.200 USD. Cena wciąż spada o 7% w ciągu dnia i 8% w tygodniu. Wyżej porusza się również Ethereum (ETH), handlując na poziomie 398 USD, po tym jak dziś osiągnął on poziom 379 USD. ETH spadł o 8% w ciągu dnia, obniżając swoje tygodniowe zyski do mniej niż 1,5%.

Według analityków z blockchainu IntoTheBlock, aby BTC ponownie osiągnęło 11 000 USD, musi przejść przez 1,2 mln adresów, które wcześniej kupiło 864 000 BTC.

„Jeśli Bitcoin przełamie barierę 11.000 USD, najważniejszy poziom oporu siedzi na tym 11.500 USD. Około 1,82 miliona adresów zakupiło wcześniej około 1 miliona BTC w przedziale od 11.354,75 USD do 11.663,72 USD“, powiedzieli, dodając, że BTC „opiera się na ogromnej barierze podaży około 9621,01 USD, która może wchłonąć presję spadkową“.

Ponad 1,2 mln adresów zakupiło wcześniej łącznie 783 000 BTC o wartości od 19 482 USD do 9 791 USD, wynika z ich danych.

Tymczasem dziś wśród 40 najlepszych kryptograficznie kaset z kapitalizacją rynkową, tylko tron (TRX) (+1,6%), EOS (+5,7%) i Celo (CELO) (+7%) są zielone. Kaseta CELO była ostatnio notowana na wielu giełdach, w tym Coinbase Pro, Gate.io i OKEx.

Ogólnie rzecz biorąc jednak, po ostrej korekcie, rynek jest nadal w morzu czerwieni, a najgorszą częścią rynku w ciągu ostatnich 24 godzin są żetony DeFi takie jak REN (spadek o 18%), SUSHI (spadek o 15%) i BAL (spadek o 20%). Pozostałe tokeny DeFi, takie jak yearn.finance (YFI), zdołały jednak przetrwać burzę z mniejszym spadkiem (-4%).

Tymczasem dane dotyczące likwidacji sprzedaży ze Skew pokazały, że strona zakończyła się źle dla wielu (ponad)lewarowanych traderów bitcoinów na kryptońskiej giełdzie instrumentów pochodnych BitMEX, z łączną godzinną likwidacją sięgającą wczoraj w południe 94 mln USD (UTC).